Recent Changes - Search:

Oktatás

* Programozás 2
  + feladatsor
  + C feladatsor
  + Python feladatsor
  + GitHub oldal

* Szkriptnyelvek
  + feladatsor
  + quick link

* levelezősök
  + Adator. prog.
  + feladatsor
  + quick link

teaching assets


Félévek

* 2024/25/1
* archívum


Linkek

* kalendárium
   - munkaszüneti napok '20
* tételsorok
* jegyzetek
* szakdolgozat / PhD
* ösztöndíjak
* certificates
* C lang.
* C++
* C#
* Clojure
* D lang.
* Java
* Nim
* Scala


[ edit | logout ]
[ sandbox | passwd ]

Py3 /

20181024a

Nim projektek népszerűsége

A Nim egy rendkívül érdekes, feltörekvő programozási nyelv. Érdemes végigfutni, hogy mik a jellemzői, hátha kedvet kapunk hozzá. Én is összegyűjtöttem pár hasznos linket itt.

A Nim csomagok központi repository-ja itt található: https://github.com/nim-lang/packages. Ha valaki be akar regisztrálni egy saját csomagot, akkor ide kell küldeni egy PR-t (pull request-et).

Az adatbázis jelenleg egy JSON file: https://github.com/nim-lang/packages/blob/master/packages.json. Ha megnézzük a szerkezetét, akkor látható, hogy ez a beregisztrált csomagok listája.

A feladat az, hogy minden egyes csomag esetén nézzük meg, hogy azt a projektet a GitHub-on hányan lájkolták (hányan csillagozták meg), majd ezt az információt tároljuk le egy külön stars.csv-ben, ami valahogy így nézzen ki:

project_url, stars
https://github.com/lee-b/nimrun, 0
https://github.com/Michedev/sequtils2, 1

Az első sor a header, ami az oszlopok címkéje. Mivel a projekt URL-je egyedi, ezért ez lesz az elsődleges kulcs, vagyis ott biztosan nem lesz ismétlődés.

A biztonság kedvéért azért írjunk egy ellenőrző szkriptet, ami megnézi, hogy a projektek nevei valóban egyediek-e! Illetve azt is nézzük meg, hogy esetleg ugyanaz a projekt (projekt URL) nem szerepel-e 2x a JSON file-ban.

Miután megvan a stars.csv, egy újabb szkripttel készítsünk egy result.csv állományt, amiben szerepelnek a packages.json mezői (projekt neve, URL-je, stb.), ill. új mezőként jelenjen meg egy "stars" nevű mező is, ami a lájkok számát mutatja.

A .csv formátum nagy előnye --azon túl, hogy szöveges állomány, és így bármilyen programmal feldolgozható--, hogy Excel-ben is meg lehet nyitni, ott pedig tetszőleges oszlop szerint lehet rendezni a táblázatot.

Linkek

Hogyan tudjuk megállapítani a csillagok számát? Erre már más is rákérdezett: https://gist.github.com/jasonrudolph/6057563. PatelParas válaszában ott lesz a megoldás.

Cloud City

  

Blogjaim, hobbi projektjeim

* The Ubuntu Incident
* Python Adventures
* @GitHub
* heroku
* extra
* haladó Python
* YouTube listák


Debrecen | la France


[ edit ]

Edit - History - Print *** Report - Recent Changes - Search
Page last modified on 2018 October 24, 20:21